Z jakiej przyczyny rekomenduje się pojechać na wakacje na Kaszuby?

Kaszuby to nazwa określonego regionu kulturowego usytuowanego w północnej części naszego kraju, który stanowi część Pomorza. Na terytorium Kaszub na każdym kroku można się spotkać z lokalną ludnością mówiącą w języku kaszubskim. Po kaszubsku wydawane są rozmaitego typu magazyny i dzienniki, prowadzone miejscowe stacje radiowe i programy telewizyjne. Ludzie planujący spędzenie urlopu na tych terenach bez problemu będą mogli porozumiewać się w ojczystym języku polskim, choć większość z Kaszubów dobrze porozumiewa się w języku polskim, choć większa część z nich mówi, że jest on ich następnym językiem. Co może ciekawić, alfabet oraz wymowa po kaszubsku znacząco różni się od polskich.

na Kaszubach

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Występuje kilka nowych liter, których sposób wymowy brzmi całkowicie inaczej niż polskich. Wszyscy ci, którzy zainteresują się dziedzictwem kulturowym Kaszubów, zdecydowanie powinni wybrać się na wycieczkę po muzeach przedstawiających historię, język, muzykę a nawet zabudowę, którą podziwiać można w Kaszubskim Parku Etnograficznym zbudowanym we Wdzydzach Kiszewskich.

Czy bez skutku chcesz znaleźć analogiczny wpis? Jeżeli tak, to autentycznie zalecam ten artykuł – to z pewnością jest to, czego właśnie w tej chwili potrzebujesz.

Pewna część Pomorza usytuowana jest na terenie Kaszub, a wraz z nimi Mierzeja Helska z gminami miejskimi Hel, Jastarnią oraz częścią Władysławowa.

Od stosunkowo wielu lat półwysep ten może chwalić się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży, spowodowaną dobrymi warunkami do uprawiania różnorakiego rodzaju sportów wodnych. Rokrocznie organizowane są tam zawody w skimboardingu, dyscyplinie bazującej surfowaniu na płytkiej wodzie bądź falach przy wykorzystaniu specjalnej deski skimboardowej. Choć cała zabawa z początku wydaje się być dziecinnie prosta, tak naprawdę stanowi niezłe wyzwanie nawet dla prawdziwych sportowców. Mierzeja Helska kusi młodzież także za sprawą organizacji licznych imprez i koncertów o tematyce i muzyce odpowiadającym najnowszym trendom w świecie mody i muzyki.

To, co jest w danej chwili najbardziej modne, na pewno spotkasz właśnie tam.

Urlop na Kaszubach (w tym miejscu znacznie więcej informacji: Kaszuby atrakcje turystyczne) to perspektywa zapoznania się z kulturą kaszubską, zaznajomienie z jej historią i podobnym lecz jednocześnie odmiennym językiem w porównaniu do naszego języka polskiego. To także szalona zabawa na Mierzei Helskiej pośród tysięcy młodych ludzi, którzy przyjeżdżają w to miejsce z powodu sportu oraz nieprzerwanych imprez.

Ciekawi Cię istotna propozycja (www.chemiana100procent.pl/) zakupu podobnego artykułu? Namawiamy zatem do kliknięcia w podany link. W nim wyszukasz ich znacznie więcej.