Widowiskowość gry w tenisa ziemnego sprawia, że ciągle zasługuje na określenie najbardziej renomowanego sportu na kuli ziemskiej.

W 1877 roku na kortach Wimbledon w Londynie, narodził się największy turniej tenisowy w historii. Z upływem czasu gdy tenis popularyzował się, turnieje zaczęto rozgrywać również na Antypodach, Paryżu i USA.

link do witryny

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Imprezy tenisowe odbywające się rokrocznie na tych czterech kortach, zwane turniejami Wielkiego Szlema, należą do najbardziej prestiżowych w tej dziedzinie sportu.

W tym tekście znajdziesz bez wątpliwości warte zainteresowania informacje, jednak wejdź również tutaj – ta unikalna strona www (https://artgrafcars.pl/folie-samochodowe-wroclaw/) przedstawia analogiczną kwestię.

Oryginalność turnieju wimbledońskiego bierze się między innymi z faktu, że rozgrywa się on na specjalnej trawiastej nawierzchni. Turniej wimbledoński nigdy nie wzbudzał szowinizmu. Oklaskiwało i oklaskuje się tam najlepszych sportowców.strona wwwZwraca się również baczną uwagę i na tych, którzy umieją przegrać z godnością.

Turniej wimbledoński od wszystkich innych turniejów tenisowych odróżnia również fakt, że wynik na tablicy nie jest wyświetlany elektronicznie, lecz jest zapisywany ręcznie, przez pracowników obsługi kortów. Wimbledon jest w dalszym ciągu także niezmiennie turniejem, w którym na polu gry bezwzględnie obowiązuje biały strój, co wynika z poszanowania dla tradycji tenisa białego, pozbawionego przemocy i nieobiektywności sportu.

Tenis ziemny który obserwujemy obecnie – w początkowym okresie powszechnie uznawany za sport zarezerwowany dla grających fair-play, biegających po korcie w nienagannych długich spodniach i koszulach, uległ wielokrotnie przeobrażeniom i ewoluował w różnorakich kierunkach. Dzisiaj nie stosuje się już ciężkich drewnianych rakiet i piłek otoczonych flanelowymi poszewkami. Sprzęt do gry w tenisa podlega ciągłym przeobrażeniom (więcej informacji – novasport).

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Producenci rakiet zdają sobie sprawę, że o pomyślności i bezpieczeństwie tenisistów decyduje wiele elementów. W standardowych rakietach modyfikuje się naciągi tenisowe, parametry rękojeści, ciężar rakiety, wyważenie. Niewłaściwy dobór któregoś z tych elementów może skutkować urazami i kontuzjami. Ulegał zmianom także strój do gry w tenisa.

Obecnie w tej kwestii panuje prawdziwa dowolność. Od tradycyjnych bawełnianych koszulek z kołnierzykiem po nowoczesne koszulki z syntetycznych włókien bez rękawów. W przypadku spodenek również istnieje duża dowolność w doborze materiału, fasonu i koloru. Panie zwykle ubierają się z dużym wdziękiem i oryginalnie. Chociaż bywa, że czasem są awangardowe i kontrowersyjne.