Tzw. „panszówki” przeżywają dzisiaj w Polsce swój rzeczywisty rozkwit

Potocznie uważa się, że planszówki to zabawa dla dzieci.
Nic bardziej mylnego. Obecnie największymi odbiorcami nowych planszówek są dorośli. Dlaczego tak jest? Nowoczesne gry, przy zachowaniu prostoty zasad, proponują graczom spory wysiłek intelektualny, współzawodnictwo, napięcie często dają możliwość wcielić się w bohaterów popularnych filmów, powieści, epok historycznych.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com

Ułatwiają wybór i realizację własnej koncepcji, potrafią zaskoczyć, są wciągające, pozwalają żywo reagować z innymi graczami. Choć odprężają, oferują dużo radości. Granie, jest bez wątpienia coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i w gronie przyjaciół.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z treści tego wpisu? Jeśli tak, to daję również mój link (https://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki/turcja/) do kolejnej strony. Namawiam!

Prowadzone są nawet turnieje dla początkujących i zaawansowanych. Obserwujemy prawdziwy bum grania w gry planszowe. Oto kilka przykładów znakomitych gier.

Przykładem świetnej i inteligentnej planszówki jest wojna Narodów. Gracze prowadzą osobną cywilizację przez czas od starożytności, do epoki przemysłu. Gdy wzrasta liczba ludności, zobowiązany jest zatroszczyć się o jej wewnętrzną stabilizację i wystarczającą ilość jedzenia dla jej obywateli. Musi zbudować wydajną gospodarkę.
W Teby gra kto interesuje się archeologią. Gracze wcielają się w archeologów, którzy podróżując po Europie zdobywają dużą wiedzę, dotyczącą starożytnych cywilizacji: starożytnej Grecji, Krety i podobnych krajów.

Zachowywanie wszystkich suwenirów ze swojej ekspedycji, i odbywanie ciekawych dyskusji z napotkanymi ludźmi, to opis kolejnej planszówki – Tokaido.
Ogromna ilość graczy nie waha się stwierdzić, że planszówki przewyższają gry komputerowe.