Odżywki dla sportowców, suplementy

Home | Pomysły na aktywny wypcozynek | Odżywki dla sportowców, suplementy
Każdy doświadczony trener osobisty powie, że aby osiągnąć sukces na siłowni, trzeba ćwiczyć według dobrego treningu i mieć perfekcyjny jadłospis. Wszelkiego rodzaju suplementy dla trenujących mają tutaj niewielką rolę. Nie mówimy jednak, że są one niepotrzebne – umieją bowiem bardzo ułatwić życie ćwiczącemu. Przedstawiamy trzy ciekawe preparaty, które można znaleźć na sklepowych półkach.

BCAA XTRA

Autor: fbb.pl
Źródło: fbb.pl

To jasne, że osoby ćwiczące muszą spożywać dużo więcej białka od osób z siedzącym trybem życia. Warto wiedzieć, że muszą to być pełnowartościowe proteiny – takie, które są w mięsie, jajkach i mleku. Białko roślinne jest dla ciała po prostu słabe. Tak spora dawka białka może sprawiać sportowcowi kłopoty – nie każdy chce każdego dnia wchłaniać kilogramy kurczaka. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest koncentrat WPC, czyli białka serwetkowe w formie skoncentrowanej. Wielu wytwórców odżywek dla trenujących oferuje tego typu produkty. Można zamówić koncentrat WPC w wielu różnych smakach, każdy zatem dostanie tu coś dla siebie. Jeżeli masz w rozpisce jedzeniowej deficyt białka, możesz śmiało zakupić wysokiej klasy koncentrat WPC. Najlepszym czasem na zjedzenia tak spreparowanych białek jest pora natychmiast po sfinalizowaniu treningu. Jeśli kiedykolwiek nie znajdziesz chwili na przygotowanie i zjedzenie zwykłego posiłku, możesz przyrządzić sobie na szybko napój białkowy – zobacz tutaj: .W wielu suplementach, które zwiększają wydolność na treningach, można zobaczyć taki związek, jak beta alanina.

Od niedawna możemy ją dostać w osobnych preparatach. Beta alanina otrzymuje świetne recenzje wśród ćwiczących – można prędko zanotować zwiększoną energię. Godnym uwagi preparatem jest glutamina, która wykazuje pewne działanie osłaniające nasze mięśnie.

Skoro czytasz niniejszy tekst, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niesamowicie absorbujący. Tutaj ponadto znajduje się notka spod linku (http://stomatologia-mulawa.pl/protetyka/), która zawiera równie ciekawe tematy.

Kompleksowe analizy naukowe wskazały, że warto ją łykać, kiedy mamy obniżoną odporność. Glutamina (glutamina w ofercie) może sprawić, że będziesz rzadziej chorował.