Studio nagrań jako idealny obiekt do produkowania jingli radiowych i różnych reklam.

Studio nagrań jest to obiekt z funkcją do rejestracji nagrań dźwiękowych, obejmujący zazwyczaj reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a również część socjalną. Z projektu studio nagrań to szereg wnętrz zaplanowanych przez akustyka, tak by otrzymaś optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym lokum, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze normy budowlane i akustyczne. W jednej momencie studio nagrań może zmienić się w salę koncertową. Ruchome ekrany dźwiękowe zapewniają różnorakie kształtowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy wreszcie różnych założeń estetycznych reżysera.

Studio nagrań - Fabryka Dźwiękuff

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone pomieszczenie reżyserki umożliwia na sprawdzanie tego co dzieje się wewnątrz oraz na efektywną komunikację. Studia zaopatrzone są ponadto w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla ludzi pracujących w studiu dostępne są też wygodne garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i wytwórczością muzyczną, a też realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się też robieniem takich rzeczy jak jingle radiowe z Fabryki Dźwiękuff.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. Jest to przerywnik transmisji, zwięzły dźwięk, łatwo zapamiętywalny slogan lub melodyjka, używana przeważnie w audycjach radiowych jak również niektórych programach telewizyjnych. gatunek spotu reklamującego trwający program lub daną rozgłośnię. Termin wywodzi się od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w Polsce jako dżingle używane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich „wpadających w ucho”. Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie powierzają produkowanie dżingli będących indywidualnymi, nietuzinkowymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań mają do dyspozycji duży bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, obwieszczenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Współdziałają z grupą muzyków, którzy natychmiastowo tworzą dźwięki do zleconej produkcji. Dysponują perfekcyjnym sprzętem do recordingu i masteringu.