Stacjonarny bicykl treningowy. Który nabyć, by nie pożałować?

Doskonałym rozwiązaniem na zimowy okres jest nabycie stacjonarnego roweru treningowego jak też kontynuowanie ćwiczeń w domowym zaciszu.
Propozycja jest duża a klient będzie miał do wyboru rower magnetyczny, spinningowy i mechaniczny.

Stacjonarne rowery mechaniczne będą najtańsze i częstokroć najlżejsze. Fragmentem normującym opór będzie tutaj pasek lub rolka. Pasek ze względu na swoją charakterystykę oraz rozmiary nie jest w stanie oddać dużej ilości ciepła do otoczenia, jeśli na co dzień jedziemy z prędkością średnią powyżej 20km/h, to wyjście się nie sprawdza. Mechaniczny stacjonarny bicykl treningowy ma zatem duże ograniczenia w wypromieniowaniu temperatury. Jednakże nie są one jedyne. Można by pomyśleć, iż niewielka masa stacjonarnego bicykla mechanicznego jest walorem. Nic bardziej błędnego.

Podoba Ci się ten tekst? To przejdź do oferty masaż leczniczy kraków, aby zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Niska masa oznacza najczęściej brak koła zamachowego, a to jest konieczne dla podtrzymania ruchu w czasie przechodzenia poprzez tzw. punkt martwy położenia pedałów. Trening na mechanicznym bicyklu treningowym znacznie odróżnia się od jazdy na zewnątrz.

rower magnetyczny

Autor: Materiały prasowe
Co innego rower magnetyczny. Tutaj pojawia się znaczna różnica w masie. Jeżeli stacjonarne treningowe rowery mechaniczne będą ważyć około 10-14kg, tak magnetyczne mogą przekroczyć taką masę powyżej dwukrotnie. Czym wyższa masa, tym płynniejsza jest jazda jak też na pewno bardziej przywodzi ona na myśl tę znaną z letnich eskapad pod chmurką. Jakaś część cyklistów na pewno bierze wybierze nabycie trenażera zamiast stacjonarnego bicykla .

Niewątpliwym minusem tego rozwiązania będzie nieodzowność przyjęcia całkiem innej postawy sylwetki znanej właściwie z miejskich rowerów z w pełni prostymi plecami.