Powodzenie serii książek o Geralcie z Rivii oraz ukazanie się nowej części

Dzieła Andrzeja Sapkowskiego od dawna cieszą się ogromną popularnością na terenie Polski, a także w innych krajach. Bez wątpienia najbardziej popularną serią wymienionego autora są książki o Wiedźminie. W oparciu o te ksiązki wydano serial, serię komiksów oraz gry komputerowe. Wszelkie te produkty są niezwykle popularne w różnych krajach, w szczególności gra zdobyła wielką liczbę fanów.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co zainteresowało ludzi na całej Ziemi, jest prawdopodobnie osoba wiedźmina, a także cały świat przedstawiony w opowieści. Jest to świat, gdzie magia występuje i jest na co dzień stosowana. W opowieściach tych występują również fantastyczne stworzenia, a granica oddzielająca dobro i zło jest stosunkowo wyraźnie nakreślona. „Wiedźmin” nie jest jednak typowo bajkową opowieścią, sam język stosowany przez autora jest daleki od idealnego świata baśni. W ten sposób tak duża liczba ludzi z całego świata może utożsamiać się z postaciami przedstawionymi w serii.

Kolejna odsłona serii

Dwa lata wcześniej światło dzienne ujrzała nowa książka, której akcja ma miejsce w świecie pochodzącym z opowieści o wiedźminie. Jeśli chodzi o książkę Sezon Burz, Sapkowski stosunkowo późno podał informację o zamiarach jej wydania.

Odwiedź naszą następną witrynę. Tam znajdują się frapujące treści. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle przyjemnie, jeżeli wątki będą Ci się podobać.

Pomimo tego emocje fanów serii były niezwykle gwałtowne, ponieważ nadzieję na stworzenie nowej części miało bardzo wiele osób. W oparciu o książkę wydano również audiobook. Ta wersja książki zdobyła do chwili obecnej niezwykle przychylne opinie. Jest tak między innymi ze względu na to, że w powstawaniu tej wersji wzięło udział wielu cenionych aktorów.

Zarys fabuły serii

Seria Sapkowskiego traktuje o przygodach wiedźmina Geralta, który ze względu na swoją specyfikę zajmuje się eliminowaniem potworów zagrażających mieszkańcom miast. Wiedźmin ma różnorodne przygody w czasie swoich licznych podróży. Skrupulatnie opisana została charakterystyka rasy wiedźminów, którzy odbywają specjalną mutację, by być lepiej przystosowanymi do zabijania potworów. W wyniku tych zmian niektórzy potencjalni wiedźmini giną, a ci, którzy przeżyją, zmieniają się z wyglądu i nabywają różne nadprzyrodzone cechy.