Piosenki znanych grup dla niedoświadczonego instrumentalisty

Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać w pierwszym etapie nauki szuka odpowiednich piosenek i utworów, które umożliwią mu bezproblemowo przejść przez trudne początki, rozwijając cały czas konkretne poszczególne umiejętności gry na gitarze. Poza ćwiczeniami palców, dzięki którym palce zaczynają pracować właściwie, równo, koordynują się ruchy obu rąk, warto rozpocząć od znalezienia również takich piosenek, jakie będziemy mogli od razu zagrać przynajmniej we fragmentach. Wielu młodych początkujących gitarzystów chce grać klasykę rocka.

perkusja

Autor: Matti Mattila
Źródło: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią kultowe kapele zapisane na kartach historii muzyki dwudziestego stulecia. Patrząc na utwory takich zespołów jak Metallica czy Led Zeppelin bez problemu można wyszukać wiele luźnych motywów i fragmentów piosenek, które dadzą nam możliwość nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając wraz z oryginalnymi nagraniami ale też sprawią, że od razu na podstawie prostych riffów będzie można usłyszeć konkretny fragment znanej piosenki, co z kolei sprawi, że będziemy odczuwać dużo frajdy z tego, że już nam coś zaczęło wychodzić.

Istnieje wiele piosenek, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę.

Czy według Twojej opinii, prezentowany tekst zasłużył na Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to sprawdź również zbliżone przydatne wskazówki (https://www.polplater.pl/), które niewątpliwie zaspokoją Twoją ciekawość.

Dobrym przykładem jest legendarny utwór pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Rozpoczyna się zagrywką dość łatwą, która w sumie polega jedynie na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny oraz dołożeniu na progu czwartym struny czwartej palca, który najbardziej nadaje się do zagrania w tym miejscu, czyli palca serdecznego.

koncert

Autor: Matheus Misumoto
Źródło: http://www.flickr.com

Na tym ułożeniu palców można zagrać pierwszych kilka pierwszych taktów piosenki, wystarczy po prostu odpowiednio kostkować prawą ręką, najlepiej wykonując ruch naprzemienny. W tym miejscu warto zauważyć, że mimo wyjątkowo prostego ułożenia ręki, w celu poprawnego wykonania piosenki, trzeba przede wszystkim skupić się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Da się jak widać wypracować dobre poczucie rytmu nawet na niezwykle krótkim i łatwym technicznie fragmencie a w dodatku od razu mamy wrażenie, że gramy tę konkretną piosenkę dobrze. W każdym zespole znajdziemy takie motywy i należī od nich wystartować, żeby następnie sukcesywnie iść do przodu i z poszczególnych wyćwiczonych osobno fragmentów składać już cały znany nam utwór.