Publikacja napisanej przez siebie powieści: w jaki sposób można to zrobić?

O opublikowaniu swojej książki marzy naprawdę mnóstwo osób. Oczywiście zanim książka trafi na prasę drukarską musi zostać napisana, oddana do recenzji, a dopiero później przesłana do wydawnictwa, które być może będzie chciało ją wydać. Droga do wydania swojej książki jest więc niezwykle długa. Jak ją przejść?

Napisanie książki (https://ksiazkitanie.pl/) do bez wątpienia pierwszy krok do jej wydania. Jeśli mamy już przygotowany maszynopis swojej książki trzeba ją oddać do recenzji. Osobą, która ma dokonać recenzji może zostać ktoś spośród naszej rodziny lub przyjaciół. Pozytywna recenzja książki sprawi, że coraz częściej zaczniemy sobie stawiać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na trudne pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru mamy duże wydawnictwa, ale także wydawnictwa małe, w których koszt wydrukowania książki trzeba będzie wziąć na siebie. Jeżeli więc chcemy nieco zaoszczędzić na kosztach publikacji książki warto zastanowić się, czy nie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie self publishing. Tłumacząc self publishing na język, którym się porozumiewamy możemy użyć określenia „samowydawanie” – sprawdź, gdzie możesz wydać książkę. W ogromnym skrócie oznacza to, że książkę będziemy publikować sami bez konieczności przesyłania napisanej przez siebie książki do wydawnictwa.

książka

Autor: The Orl
Źródło: http://www.flickr.com

Samomydawanie przeróżnych książek cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością w każdym kraju świata. Rozpoczynający swoją przygodę z publikowaniem autorzy stawiają na samowydawanie napisanych przez siebie książek w bardzo różnej, nie tylko w klasycznej formie książki na papierze – dowiedz się więcej o self publishingu. Naprawdę często decydują się oni na wydanie własnego e-booka. Wydawanie własnych e -booków cieszy się bardzo dużą popularnością w zasadzie z jednego, ogromnego ważnego powodu: jest po prostu zdecydowanie tańsze niż samowydanie książki w klasycznym, papierowym wydaniu.

Decydując się na samowydawanie książki, od nas tylko uzależnione jet to, w jakiej ilości egzemplarzy zdecydujemy się ją wydać. Z powodzeniem możemy wydać tylko trzy tomiki, które sprezentujemy znajomym, jak i dwa tysiące egzemplarzy. Należy zadać tylko pytanie, czy wydanie tak dużej ilości egzemplarzy jest potrzebne? Gdzieś przecież będziemy musieli je sprzedać, a z tym możemy mieć już całkiem spory problem. Może więc jednak publikację książki rozsądniej przekazać w ręce profesjonalnego wydawnictwa?