Nie duże trampoliny – czy są tylko do zabawy dla naszych dzieci?

Skakanie na trampolinie zazwyczaj kojarzy się nam z dzieciakami, choć tak naprawdę to osoby dorosłe częściej je wykorzystują, niż nasze pociechy. Powstało niewiarygodnie sporo rodzai trampolin, są większe oraz mniejsze, lecz nas dziś będą ciekawić te drugie, głównie ze względu na to, iż posiadają niewiarygodnie szerokie zastosowanie – dużo szersze, aniżeli może nam się zdawać.
Stosowanie trampolin – szczególnie tych o mniejszych gabarytach – nie ogranicza się do tych dla dzieci, które to spotykamy na przykład w trakcie wizyty wesołego miasteczka, czy też tych, które to my sami dla nich zakupujemy, a potem stawiamy w swoim ogródku.

sztuki walki

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
mała trampolina

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości mała trampolina bywa stosowana nie tylko w rozrywce – od dłuższego czasu używa się je także w sporcie, jednak jeszcze nie tak dawno rzadko kiedy uważano je za „narzędzie typowo sportowe”. Teraz jednakże bardzo często słyszy się – w szczególności o kobietach – które to używają takich małych trampolin do ćwiczeń związanych z fitnessem. Jak się okazuje takiego typu postać ćwiczeń bardzo dobrze oddziałuje na nasze ciało, zarazem wcale nie będąc aż tak „wymagającym” sprzętem, jak choćby unoszenie ciężarów czy też nawet i bieganie.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj hulajnogi do skakania inne tego typu materiały – one także są warte zainteresowania.

Takiego rodzaju mała trampolina jak widać daje niesamowite efekty, rozkazując nawet i naszemu ciału działać, przy okazji nie wymagając od nas aż tak ogromnego wysiłku, jak to często bywa przy innego rodzaju ćwiczeniach. Ile jednakże taka trampolina może nas wynieść? Otóż bardzo dużo zależy od jej rozmiarów i dodatków, jakie to są przy niej zwarte.

Dobrze znane naszym osobom trampoliny dla dzieciaków, które to posiadają wokół siebie ochronną siatkę, są zazwyczaj droższe średnio kosztując pięćset złotych, w okresie kiedy te sportowe (zobacz koniecznie ortopeda sportowy kraków) zaczynają się nawet od 100 złotych.