Najmodniejsze zabawki dla dzieci – ciastolina lodziarnia pobudza wyobraźnię każdego dziecka

Nasze dzieci mają ogromną wyobraźnię. Żeby ją rozwijać potrzebne są rozmaite bodźce, jakie ją stymulują. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości poznawcze rozwijają się dość szybko, dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio je stymulować.

sprawdź tę stronę

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana małym dzieciom. To niezwykła propozycja dla dzieci, która stymuluje ich wyobraźnię oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest dużo bardziej plastyczna niż typowa plastelina. Nie trzeba jej nagrzewać, aby stała się miękka. Zestaw zawiera tzw. automat (witryna internetowa) do lodów, jaki świetnie imituje autentyczne urządzenie. Wykonanie jest niezwykle staranne, co gwarantuje długi czas użytkowania. Dodatkowo całość posiada dodatki typu łyżeczki lub pucharki, co jest szczególnie ciekawe dla dzieci.

Barwne plasteliny są niezwykle miękkie, tym samym dzieci mogą bawić się swobodnie bez żadnych ograniczeń. Można z nich wyczarować ciekawe bryły, które będą kopią prawdziwych akcesoriów do lodów. Czekolada czy też wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości tego rodzaju zestawu. Korzystną informacją dla dorosłych jest fakt, iż plastelinę można prosto usunąć i nie zostawia żadnych plam lub przebarwień. Oszczędza to rodzicom sprzątania i stresu, iż plastelina może zostawić stałe plamy. Resztki plasteliny prezentują się jak okruszki, dlatego bez trudu można je natychmiast zamieść lub odkurzyć, co stanowi niewątpliwy atut zestawu. Z ciastoliny powstają ciekawe desery, jakie dzieci samodzielnie mogą wykonać. Barwy są intensywne, więc dla małego brzdąca stanowi to niemałą zachętę do zabawy.

Zabawka pozwala na zrobienie śmiesznych tortów lub lodów, które mogą posiadać różnorakie barwy. Komplet zapewnia wykonanie około czterdziestu różnych kształtów, które z pewnością trafią w gust dziecka. Istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo, dlatego producent przedstawia plastelinę wolną od chemicznych środków. Stąd też masa ta może być użyta przez pociechy bez strachu o zatrucie. W czasie takiej zabawy dzieci – nawet te najmniejsze, uczą się odróżniać kolory oraz stwarzać różne bryły, dlatego warto jest poświęcić czas i dobrze bawić się wraz z nimi, co umożliwi miłe chwile w gronie rodzinnym. Ciastolina to świetny pomysł na prezent dla dzieci. Bez wątpienia będzie to niespodzianka, jaka zagwarantuje wspaniałą zabawę. obecnie polecamy także książki dla dzieci, które wspaniale kształtują zdolności manualne.