Najlepszy sposób, żeby zwalczyć nudę – gry. A jak nie ma pogody – odpowiedź ta sama!

Co robić, gdy brzydko za oknami, kiedy koniecznie trzeba zostać w domu? Jest z pewnością dużo sposobów, żeby dobrze spędzić ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce na ciężkie roboty. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia czasu wolnego tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co robić w taki dzień? Grać!

gra w scrubble

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nam nie znudzą, gdyż oferują wiele możliwości. Można przecież pograć na komputerze, ale także w gry planszowe. Może pograć też w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi pomysłowymi dodatkami. Można pograć o pieniądze, można po prostu pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry gwarantują nam ciekawą rozrywkę, a co więcej, są przeznaczone dla każdego. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy ma prawo do grania, każdy też może czerpać z tego przyjemność (dla gracza: ).

Co prawda, jeśli chodzi o gry to można sklasyfikować je właśnie pod kątem wieku. Najstarsi zagrają zapewne w gry planszowe lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są znane zbyt dobrze. Najmłodsi zaś odpalą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na urządzenia mobilne. Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na każdym sprzęcie. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry na najwyższym poziomie. Niemniej, w obecnych czasach można grać raczej na wszystkim, chociażby na smartfonie. Nie trzeba nawet kupować konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby ludzie starsi odrzucili swoje planszowe gry na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz w druga stronę. Ciekawe, jak wyglądałaby reakcja na tę zmianę. Masz teraz ochotę pograć? W sam raz dla Ciebie – zajrzyj tu.

Do końca nie wiadomo, ale na pewno to byłoby ciekawe doświadczenie. No bo kto powiedział, że tak być musi, że dorośli grają w to, co zawsze, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie jest norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ za bardzo są uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.