Najlepszy sposób, żeby zwalczyć nudę – gry. A jak nie ma pogody – odpowiedź ta sama!

Co robić, gdy brzydko za oknami, kiedy koniecznie trzeba zostać w domu? Jest z pewnością dużo sposobów, żeby dobrze spędzić ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce na ciężkie roboty. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia czasu wolnego tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co robić w taki dzień? Grać!

gra w scrubble

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nam nie znudzą, gdyż oferują wiele możliwości. Można przecież pograć na komputerze, ale także w gry planszowe. Może pograć też w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi pomysłowymi dodatkami. Można pograć o pieniądze, można po prostu pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry gwarantują nam ciekawą rozrywkę, a co więcej, są przeznaczone dla każdego. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy ma prawo do grania, każdy też może czerpać z tego przyjemność (dla gracza: ).

Co prawda, jeśli chodzi o gry to można sklasyfikować je właśnie pod kątem wieku. Najstarsi zagrają zapewne w gry planszowe lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są znane zbyt dobrze. Najmłodsi zaś odpalą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na urządzenia mobilne.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści (http://www.szkolagimnastyki.lublin.pl/cennik) swego postu!

Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na każdym sprzęcie. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry na najwyższym poziomie. Niemniej, w obecnych czasach można grać raczej na wszystkim, chociażby na smartfonie. Nie trzeba nawet kupować konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby ludzie starsi odrzucili swoje planszowe gry na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz w druga stronę. Ciekawe, jak wyglądałaby reakcja na tę zmianę. Masz teraz ochotę pograć? W sam raz dla Ciebie – zajrzyj tu.

Do końca nie wiadomo, ale na pewno to byłoby ciekawe doświadczenie. No bo kto powiedział, że tak być musi, że dorośli grają w to, co zawsze, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie jest norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ za bardzo są uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.