Na czym opiera się tego typu sport jak surfing i czy jego uprawianie jest trudne?

Pływanie na desce to jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych na świecie. Wystarczy potrafić pływać oraz wyekwipować się we właściwy sprzęt. Na czym konkretnie polega ten sport oraz czy też jego nauka zajmie wiele czasu?

surfing

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Surfowanie polega na tym, że surfer jest ustawiony na desce i unosi się na krawędzi fali w stronę brzegu. Brzmi to dosyć prosto, lecz w praktyce nauka surfingu zajmuje trochę czasu. W naszym kraju surfing nie jest jeszcze powszechnie popularny, ale z każdym rokiem zwiększa się ilość jego sympatyków. Należałoby zaznaczyć, że wiele ludzi wybiera na surfowanie cieplejsze wody niż Bałtyk. Surfowanie zaczyna się od wiosłowania rękami w kierunku brzegu, w nadziei na dogonienie fali. Kiedy fala niesie surfera, może już stanąć on na desce i płynie na niej. Dla nowicjuszy znacznym wyzwaniem jest samo dogonienie fali.
Umiejętności surferów są testowane poprzez ich umiejętność do kontrolowania deski w trudnych warunkach. Nie bez znaczenia są różne figury, które potrzebują wiele wprawy i odwagi. Aby osiągnąć duży poziom zaawansowania, wymagane są lata praktyki. W wielu miejscach na świecie istnieją szkoły surfowania, które oferują warsztaty na różnorodnych poziomach. Najważniejsze dla surfingu jest balansowanie, z tego też powodu część zajęć przeznaczana jest właśnie temu elementowi. Niezwykle ważne jest również przygotowanie surfera na potencjalne zagrożenia. Surfing tak jak pozostałe sporty wodne, kojarzy się z ryzykiem utonięcia, dlatego też uczeń powinien pływać na średnio zaawansowanym poziomie.

Mimo iż deska dopomaga utrzymać się na powierzchni wody, nie spełnia takiej roli, jeśli surfer znajdzie się z dala od niej. Surfowanie może być idealną atrakcją pod warunkiem, że zostały zachowane reguły bezpieczeństwa.

Chcemy Cię zaprosić do tak samo ciekawych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę oklejanie aut jelcz laskowice i czytaj to, na co masz ochotę.

Jest to ciekawy sport hulajnogi do skakania wodny, jaki nie żąda znacznych nakładów pieniężnych.