Na co zwracać uwagę podczas wyboru noża survialowego? Jakie kwestie są najbardziej ważne? O czym przede wszystkim pamiętać?

Jak wybieramy się na wyprawę, to niezależnie czy będą to góry czy las, najlepiej zabrać ze sobą nóż. Nóż w terenie to jeszcze coś więcej niż zwykłe narzędzie. Nóż to coś bardzo osobistego, niektórzy odczuwają nawet z nim więź emocjonalną. Lecz abstrahując od tej kwestii musimy wiedzieć, że na rynku jest tak duży wybór, iż nie jest tak łatwo wybrać najbardziej profesjonalny model. Tymczasem są tego rodzaju sytuacje, iż taki najlepszy model będzie najbardziej przydatny. Najbardziej korzystnie mieć w takiej sytuacji model, jakie spełni swoje zadanie.

scyzoryk bear grylls

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie najbardziej znane są bardzo duże noże, takie jak maczety czy kukri. Są bardzo bardzo profesjonalne na różnego typu obozy – survivalowe czy harcerskie. W tego typu miejscach można odczuć wspólnotę i każdy jest w stanie czuć się bezpiecznie. Jednakowoż chodzenie z tego typu nożem w miejscu bardzo widocznym, jak cholewa, łydka czy pasek to dość zły pomysł. Jeżeli więc będziemy potrzebować np. złapać stopa to mamy małe szanse z takim nożem.

Chcesz chłonąć dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj dym sceniczny na nowej witrynie.

I nie ma co się dziwić, przecież kierowca, jak zobaczy takie coś, to prędko zrezygnuje z postoju. Zamiast tak więc inwestować w tego typu sprzęt powinniśmy bardziej skorzystać z profesjonalnej marki, jak scyzoryk bear grylls – ciąg dalszy wątku.

fixedy

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Firma ta gwarantuje faktycznie jakościowe i profesjonalne scyzoryki, jakie zapewniają, że każda wyprawa będzie jak najbardziej udana. Na pewno jak chodzi o nóż to nie warto wydawać oszczędności na firmy mało znane, które nie gwarantują jakości i pewności, iż tego typu produkt na pewno się sprawdzi. Najkorzystniej pójść do profesjonalnego sklepu albo odwiedzić Militaria online, w jakim sprzedawca doradzi, jaki model będzie dla nas najlepszy, czy wspomniany wcześniej bear grylls czy fixedy, lub może jeszcze inny. Trzeba przyznać, że dzisiaj na rynku jest wiele ofert, w jakich sprzedawcy zachwalają, że dany nóż survialowy jest uniwersalny. Najlepiej wiedzieć, iż nie istnieje coś takiego, bo każdy nóż tworzony jest do innych zadań, a jak ktoś tak twierdzi, iż sprzedaje uniwersalny nóż najpewniej chce po prostu wyciągnąć od nas pieniądze. Nie będziemy w stanie nabyć noża, jaki będzie idealny w dżungli, na Syberii oraz w trakcie innych zdarzeń – sprawdź więcej na .

Jak każdy nóż, podobnie zresztą jak plecaki, buty czy kurtki, trzeba zakupić zgodnie z jego przeznaczeniem. To konieczne. Coś do wszystkiego najprawdopodobniej będzie do niczego. Jak będziemy o tym pamiętać to można mieć pewność, że kupiony przez nas nóż lub scyzoryk będą sprawdzał się najbardziej profesjonalnie i to w wielu różnorodnych sytuacjach. Jednak co najważniejsze, o czym powiedzieliśmy wcześniej, nie powinniśmy wybierać jednego modelu do wszystkiego, do każdej z wypraw, gdyż to pewność, że w określonej sytuacji okaże się on zupełnie nieprzydatny. Ponadto, w niedopasowanych warunkach może zdarzyć się tak, że szybciej się zużyje, tak więc nie skorzystamy już z niego więcej. Po co więc tak bezsensownie wydawać pieniądze.