Mity i stereotypy o sterydach, czyli ważne informacje o ich wpływie na osoby je zażywające

Wielu odwiedzających siłownię w którymś momencie marzy o wyglądzie i mięśniach kulturysty. Dźwigają więc oni ogromną ilość ciężarów, jedzą kilogramy mięsa, ryżu i różnych odżywek, lecz . I wówczas pojawiają się pomysły zażycia czegoś więcej, a tym czymś są sterydy. Wokół sterydów wyrosło wiele mitów i legend.

Przez większość społeczeństwa są one widziane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich zażywających porównuje się niekiedy do narkomanów. Faktycznie patrząc na wielu bywalców siłowni można wysnuć takie wnioski, ale prawda, jak to przeważnie będzie, jest dużo bardziej skomplikowana.

Jest prawdą, że sterydy mogą szkodzić, i faktem jest także, że mogą nawet zabić. Wszystko będzie zależało od tego, co się zażywa, w jakich dawkach i w jakim składzie. Wiele osób nie mając zupełnie żadnej wiedzy na ten temat kupuje preparaty nieznanego pochodzenia, połyka je w niekontrolowany sposób i właśnie oni stanowią przyczynę takich a nie innych skojarzeń.

A tak naprawdę umiejętne, a co najważniejsze rozsądne używanie tych substancji nie jest aż tak szkodliwe, jak ludzie twierdzą. Spora grupa zawodników uprawiających jakiś sport siłowy w pewnym momencie je stosowało, ale zabierając się za to pod pełną kontrolą nie niszczy się swojego organizmu, a równocześnie znacznie polepsza swe osiągi.

Jednak jeśli ktoś zaczyna zażywać ogromne ilości tabletek, to rzeczywiście przez parę lat może bardzo zniszczyć swoje zdrowie, przestanie mu pracować wątroba albo pojawią się problemy z sercem. W czasie zażywania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości niezwykle istotny jest systematyczny trening, bez tego ich zażywanie mija się z celem.

Absorbują Cię opisywane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten odnośnik – są tu ważne informacje (https://cpp.pl/), które również Cię zaciekawią!

Ponieważ powodują one szybki wzrost masy, to po skończeniu zażywania także należy dalej ćwiczyć, aby mięśnie nie stały się wiotkie. Nie wolno także zażywać ich bez przerwy, doświadczone osoby robią sobie cykle, pomiędzy którymi praktykują krótsze lub dłuższe przerwy. Pilnując tych wszystkich zasad i zachowując umiar na pewno można używać sterydów tak, żeby było to bezpieczne.