Manierka – konieczne wyposażenie w toku biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie niewątpliwie wypada niezmiernie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień czy weekend, lecz dłuższy czas. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i pożyteczne buty, namiot oraz inne akcesoria przydatne w toku biwaku, takie jak na przykład lornetka lub kompas.

szczegóły

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędna z pewnością okaże się też manierka – zobacz więcej tutaj, która służy do przenoszenia napojów. Doskonale nadaje się na biwak, sprawdzi się również w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, na ogół ma pojemność około 2 litrów.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podchodzi do tego tematu inny redaktor w treści (https://sklepnumizmatyczny.pl/skup-monet-poznan/) swojego artykułu.

Wykonana jest z solidnego, statecznego materiału i ma szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę profesjonalnego wyposażenia polowego, użytkują ją nie wyłącznie osoby wybierające się na biwak, lecz też myśliwi albo kiedyś wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką bądź bukłakiem, gdyż mają one najczęściej znaczenie pamiątkowe oraz nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki zdołają mieć różny kształt – okrągły bądź kulisty, teraz znajdziemy też manierki, które są wykonane z różnych artykułów, na przykład z drewna, szkła czy też tworzyw sztucznych. Wybór manierek jest więc wyjątkowy, w związku z tym każdy bezspornie znajdzie właściwą manierkę, która okaże się przydatna w trudnych warunkach.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mimo tego, że dziś wiele ludzi korzysta z innych naczyń do przenoszenia wody, takich jak choćby bidony to manierka dalej cieszy się renomą i zainteresowaniem pośród szerokiego grona ludzi. Bezsprzecznie jej największą zaletą jest właśnie odporność i solidność wykonania, a to nie zawsze możemy rzec o innych pojemnikach na wodę. Trwałe i poprawnie stworzone manierki bez wątpliwości przetrwają w różnych kłopotliwych warunkach i będą znakomicie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one bezproblemowo dostępne, manierkę możesz nabyć w wielu sklepach, jakie zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.