leczenie schorzeń oka laserem

Współcześnie ciężko sobie wyobrazić chirurgię oka bez laserów. Zabieg przy pomocy lasera jest jałowy i dokładny, a do zrealizowania zabiegu na ogół wystarcza znieczulenie punktowe.

Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime

Laserem jest możliwość korygować wady wzroku, leczyć kataraktę, jaskrę i schorzenia siatkówki.

Katarakta sukcesywnie, lecz niechybnie prowadzi do utraty wzroku. Laserowe leczenie zaćmy polega na wymianie normalnej, ale zmętniałej soczewki na sztuczną. Najnowszą, najbardziej precyzyjną techniką, jaka dopiero się upowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. Podczas operacji skalpel i rękę chirurga zastępuje laser, który wykonuje w rogówce porty do wejścia narzędzi, z imponującą starannością rozdziela zmętniałą soczewkę od pozostałych tkanek oka, a następnie ją rozbija. Potem chirurg przez porty wdraża sprzęt, eliminuje rozkruszoną soczewkę i zastępuje ją sztuczną.

Interesuje Cię, czym są autorskie źródła? Jeśli tak, to należy wejść w poniższy link i tam znajdziesz masę interesujących informacji na ten temat.

Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po operacji z użyciem lasera nie trzeba nakładać szwów, bo rana sama zamyka się dokładnie pod działaniem ciśnienia panującego wewnątrz gałki ocznej.

Operacyjne leczenie zeza (operacyjne leczenie zeza) najczęściej realizuje się je w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przybywa na czczo, czyniony jest zabieg i po paru godzinach jest wypisywany do domu. Postanowienia o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sam zabieg trwa około pół godziny. Po zabiegu zakładany jest okład, który zostaje na oku do rana następnego dnia. Przez parę tygodni po zabiegu aplikuje się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po zabiegu nie wolno pływać i należy chronić operowane oko przed zabrudzeniem.