Kurtka przeciwdeszczowa – jaką wybrać?

Aura uwielbia płatać nam figle i nierzadko robi to w bardzo złośliwy sposób. Zupełnie czyste niebo pokrywa się gwałtownie burzowymi chmurami, z których spada na nas intensywna pompa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
W kilka momentów przemoczeni jesteśmy do suchej nitki, zziębnięci a także źli. Chyba, że wprzódy wyposażyliśmy się w dobrej jakości kurtkę przeciwdeszczową, pod jaką nasza skóra a także ubrania pozostaną suche.

Jeśli ten tekst Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (https://www.rehafit.org/oferta/masaz/), który opisuje podobne kwestie.

Dlatego też ów element odzieży powinien koniecznie znaleźć się na liście zakupów, jakie zamierzamy zrobić przed odjazdem na urlop. Bezwzględnie powinniśmy o niej pamiętać, jeśli planujemy spędzić wakacje w górach bądź na żaglach. Jedno zerknięcie na ofertę przeciwdeszczowych kurtek w jakimkolwiek sklepie sportowym uświadomi nam, iż jest ona nie wyłącznie niesłychanie bogata, lecz również niesamowicie zróżnicowana. Pierwsze, co się nam rzuca w oczy to ceny, jakie mogą wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy . Także parametry, którymi oznakowane są kurtki mogą być bardzo różne, lecz dla osoby niewtajemniczonej i tak nic nie znaczą. Z tej przyczyny przed tym, jak damy wiarę danemu modelowi i przeznaczymy na niego większą sumę pieniążków, powinniśmy sprawdzić, czym powinna charakteryzować się dobra kurtka 4f.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtka przeciwdeszczowa, aby dobrze spełniała swoje zadania, musi być stworzona z membrany, pokrytej tysiącami mikroskopijnych otworów. To właśnie przez nie wilgotność wydostaje się na wierzch tkaniny, lecz woda nie dostaje się do środka.

Współcześnie wytwórcy przeciwdeszczowych kurtek kładą nacisk nie tylko na ulepszanie swoich wyrobów pod względem technicznym, lecz dbają także o to, aby były one komfortowe a także modne.