Jak urządzić siłownię w domu? O jakiego rodzaju przyrządach koniecznie powinniśmy pamiętać? Jakie z nich są najważniejsze?

Wiele osób planuje, aby zagospodarować wolne miejsce i zrobić w tego rodzaju miejscu domową siłownię. Jaki jednak sprzęt najkorzystniej kupić, aby można było efektywnie ćwiczyć, a jednocześnie nie stracić zbyt wielu pieniędzy?

sprzęt do siłowni

Autor: donhall16
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim praktyczne i przydatne są atlasy do ćwiczeń , gdyż oferują one możliwość trenowania wszystkich partii ciała. Istnieje bardzo dużo różnych zestawów, jakie gwarantują różne ćwiczenia. Ceny wahają się od kilkuset do kilkudziesięciu tyś. złotych, a zależy to oczywiście od stopnia skomplikowania i jakości wykonania. Pamiętajmy jednak, iż atlasy domowe mają swoje ograniczenia, nie zapewniają więc możliwości trenowania z większymi obciążeniami, ponieważ konstrukcja tego typu ma swoją wytrzymałość.

Dlatego dla wielu taki sprzęt do siłowni lepiej nabyć na samym końcu, zaś bardziej funkcjonalny i bardziej korzystny cenowo będzie zakup sprzętu osobno – zobacz: sklep ze sprzętem do siłowni. Dla mężczyzn bardzo dobrym wyborem są tego rodzaju przyrządy do ćwiczeń, jak zestaw plus ławka ze stojakiem. To niezwykle efektywny i ekonomiczny wybór. Najbardziej istotne, by ławeczka i stojaki były osobno.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu w kontekście tej tematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://www.coraltravel.pl/last-minute/bu%C5%82garia/). One również będą przydatne!

To ma wpływ na to, że dysponować jesteśmy w stanie stojakami, które idealnie sprawdzają się przy przysiadach ze sztangą. Do tego stosować je można trenując wyciskanie na klatkę piersiową oraz barki. Z pewnością ważna jest sztanga, dzięki jakiej możemy robić sporo ćwiczeń, takiego rodzaju jak wykroki, wyciskania oraz uginania. Jak mamy plany kupić sztangę do wyciskań to pamiętajmy o właściwej długości gryfu. Sprawdź asortyment: .

Za bardzo krótki gryf nie będzie umożliwiał odkładania sztangi na stojakach. Zwróćmy także uwagę na średnicę zamocowania obciążenia, ponieważ dość często istnieją dwa, czyli małe i duże. Hantle są alternatywą dla sztangi. Oferują możliwość skorzystania z bardziej obszernego wachlarza ćwiczeń, są z pewnością bardziej funkcjonalne. Chociaż nie spisują się tak dobrze na treningach z wykorzystaniem większych obciążeń, jak przysiady, to jednak dają możliwość wykorzystania ćwiczeń izolowanych i trenowania każdej z partii ciała osobno. Dzięki temu możliwe są ćwiczenia, jakie wpłyną zbawiennie na całe ciało, a nie tylko na poszczególne partie mięśni.