

Praca w radiu
Oczywiście praca głosem większości osób od razu kojarzy się z pracą w studiu . Nie każdy nadaje się do tego, by taką pracą się zajmować nie tylko z uwagi na samo brzmienie głosu. Zwykle ubiegających się o takie stanowisko wykluczają przykładowo wady wymowy czy jąkanie się. Ponadto praca radiowca wbrew pozorom jest stosunkowo ciężka, co nie jest widoczne ze strony słuchacza.
Jeśli jesteś otwarty na nowe informacje na przedstawiane tematy, to przenieś się do źródła (https://krakenchairs.com/3-fotele-gamingowe), a znajdziesz tam istotne komunikaty, które będą niesamowicie pożyteczne.
Poza głosem prezentera w radiu słychać także muzykę i jingle radiowe (pobierz jingle i reklamy z Fabryki Dźwiękuff), jednak pracownicy i tak wykorzystują swoje głosy rzez długi czas. Z tego powodu na stanowiska pracy w radiu prowadzona jest najczęściej ostra selekcja kandydatów.
Interesującym zawodem, współcześnie niestety wymierającym, a w którym głos pełni niezwykle ważną rolę, jest zawód megafonisty kolejowego. Jest to człowiek, którego zadaniem jest informować pasażerów o rozkładzie jazdy pociągów, różnorodnych opóźnieniach i tak dalej. Pożądane jest, by głos takiej osoby był miły w odbiorze, jednak najważniejszą rolę odgrywa tu dykcja, ponieważ od tego zależy właściwe zrozumienie przekazu przez pasażerów. Nie można zapominać oczywiście o wokalistach, których narzędziem pracy także jest głos. Współczesne studio nagrań to miejsce, które może zaoferować wiele w kwestii poprawy brzmienia głosu wokalisty na gotowej płycie.