Jak masz szansę zarabiać za pomocą własnego głosu?

Narząd mowy odgrywa bardzo ważną funkcję w codziennym życiu człowieka. Umożliwia bowiem porozumiewanie się z innymi ludźmi. Niektóre osoby posiadają wyjątkowe umiejętności wiążące się z mową, lub też wyjątkowo przyjemny dla ucha głos.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Taki głos nazywany jest nierzadko „radiowym”, bowiem nadaje się bardzo dobrze do takich zastosowań. Jest określona grupa zawodów, w których obowiązki opierają się głównie na mówieniu. Pracownicy tacy przez obciążenia w znacznym stopniu narażeni są na schorzenia organów takich jak przykładowo krtań. W sytuacji takich ludzi szczególnie niewskazane jest palenie tytoniu, ponieważ w takich sytuacjach narząd głosu jest narażony na podwójne niebezpieczeństwo. Do osób zarabiających głosem należą chociażby pedagodzy i wykładowcy, którzy codziennie organizują zajęcia z uczniami i studentami.

nowoczesne studio nagrań

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com

Praca w radiu

Oczywiście praca głosem większości osób od razu kojarzy się z pracą w studiu . Nie każdy nadaje się do tego, by taką pracą się zajmować nie tylko z uwagi na samo brzmienie głosu. Zwykle ubiegających się o takie stanowisko wykluczają przykładowo wady wymowy czy jąkanie się. Ponadto praca radiowca wbrew pozorom jest stosunkowo ciężka, co nie jest widoczne ze strony słuchacza.

Jeśli jesteś otwarty na nowe informacje na przedstawiane tematy, to przenieś się do źródła (https://krakenchairs.com/3-fotele-gamingowe), a znajdziesz tam istotne komunikaty, które będą niesamowicie pożyteczne.

Poza głosem prezentera w radiu słychać także muzykę i jingle radiowe (pobierz jingle i reklamy z Fabryki Dźwiękuff), jednak pracownicy i tak wykorzystują swoje głosy rzez długi czas. Z tego powodu na stanowiska pracy w radiu prowadzona jest najczęściej ostra selekcja kandydatów.

Pozostałe profesje wykorzystujące głos

Interesującym zawodem, współcześnie niestety wymierającym, a w którym głos pełni niezwykle ważną rolę, jest zawód megafonisty kolejowego. Jest to człowiek, którego zadaniem jest informować pasażerów o rozkładzie jazdy pociągów, różnorodnych opóźnieniach i tak dalej. Pożądane jest, by głos takiej osoby był miły w odbiorze, jednak najważniejszą rolę odgrywa tu dykcja, ponieważ od tego zależy właściwe zrozumienie przekazu przez pasażerów. Nie można zapominać oczywiście o wokalistach, których narzędziem pracy także jest głos. Współczesne studio nagrań to miejsce, które może zaoferować wiele w kwestii poprawy brzmienia głosu wokalisty na gotowej płycie.