Czym jest sztanga olimpijska, jakie posiada parametry oraz które są jej typy?

Czy chciałbyś chociaż częściowo czuć się jak startujący na olimpiadzie sportowiec? Uprawiać sport podobnie jak sportowcy startujący na olimpiadzie po to, ażeby zdołać nie tylko cieszyć się znakomitym samopoczuciem, lecz i świetną sylwetką? Tylko jak to osiągnąć? Co trzeba zrobić?
Okazuje się, że zaczątki mogą być mniej trudne niż sądzisz.

Mógłbyś np. rozpocząć trenować używając urządzenia sportowego pod nazwą sztanga olimpijska. Czym jest tego typu sztanga? Jest to drąg, jaki notabene nosi potoczną markę gryf, jaki na obu zakończeniach ma nałożone obciążniki. Mają one układ kółka z otworem, jaki zakłada się na chwytak.

Jeśli niniejszy wpis Cię zainteresował, to śmiało kliknij tu oraz przekonaj się, co znajdziesz w najnowszym tekście (http://www.ibombo.com/kontakt/). On też jest wartościowy.

Każda sztanga ma ciężarki, jakie można by na siebie dokładać albo odejmować w celu, żeby jak najdokładniej dopasować wagę całej sztangi. Wymieniony gryf, czyli drążek, mógłby mieć naturalnie różną długość, jednak typowa sztanga olimpijska w wersji męskiej, ponieważ funkcjonuje rozdział z powodu na płeć, posiada długość 2,20 m oraz wagę 20 kg. W opcji kobiecej tego typu sztanga ma gryf o długości 2 m i wagę 15 kg.

sztanga olimpijska

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także powiedzieć, że sztanga wspólnie z zaciskami waży 25 kilogramów w opcji męskiej oraz dwadzieścia kg w odmianie kobiecej. Najpopularniejszymi dyscyplinami sportu, w których używana jest sztanga olimpijska jest tak zwany trójbój siłowy, wznoszenie ciężarów oraz atletyka.

Czy wiesz, że na zaczątku swojej drogi zawodowej Arnold Schwarzenegger ćwiczył akurat kulturystykę za sprawą sztangi? Później, jak powszechnie wiadomo został między innymi Conanem oraz gubernatorem pełnej słońca Kalifornii. A osiągnął to wszystko między innymi dzięki takiemu narzędziu sportowemu jak sztanga.