Czemu warto wybrać jazdę konną?

Główną zaletą jazdy konnej jest możliwość przestawania z pięknymi oraz szlachetnymi zwierzętami, którymi bez wątpliwości są konie.
Ich dobroczynne oddziaływanie na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem.

Butelka wina

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człeka – stymulacja nieomal wszystkich mięśnie ciała, kształtowanie prostej postawy, poprawa wydolności krążenia jak też ogólnej kondycji, a również obniżenie ciśnienia i napięć powiązanych ze stresem, jazda konna (kontynuuj) oddziałuje także na psychiczną sferę. Powiększa pewność siebie, kształtuje odpowiedzialność. Jazda konna (zweryfikuj te opinie) posiada tak dużo pozytywów, iż nie łatwo wszystkie je wymienić jak też zliczyć. Jedno jest jednak pewne, prócz podstawowych atutów, jakimi cechują się nieomalże wszystkie sporty, jazda konna posiada tą przewagę, iż dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jest to coś więcej aniżeli zwykły sport. Oddziałuje ona pozytywnie nie wyłącznie na nasze ciało, lecz także na ducha. Warto także wspomnieć o jej terapeutycznych własnościach, co na pewno oddziałuje na popularność owej dyscypliny.
jazda konna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Początki mogą zdawać się skomplikowane, zwłaszcza, iż każdy koń jest inny i musimy wyczuć jego charakter. Z jednymi możemy błyskawicznie się zaprzyjaźnić, pozostałe potrzebują na to sporzej czasu. Jednak jeżeli nauczymy się podstawowych reguł jazdy konnej, bardzo szybko będziemy odczuwać ogromną radość z obcowania z tym zwierzęciem. Pokonywanie przeszkód, galop po ścierniskach to wyłącznie niektóre z przeżyć, których można doświadczyć.

Jeśli mamy swojego konia albo ujeżdżamy zawsze tego samego wierzchowca, po pewnym czasie wyczujemy harmonię rodzącą się między konikiem a jeźdźcem. Poczucie, że takowa harmonia została uzyskana, zwiększa radość, którą czerpiemy z jazdy konnej.