Co takiego może sprawić dziecku frajdę

Jedną z najbardziej modnych i najdawniejszych gier świata są szachy, stosowane już od czasów starożytnych. Nie do końca wiadomo jakim zamiarom one wówczas służyły, czy była to wyłącznie rozrywka czy służyła gra w szachy pewnym innym, poważniejszym zamysłom (na przykład ćwiczeniu sztuki dowodzenia).

Konsola

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie jednak od tego jakie były przyczyny stworzenia tejże gry wiadomo, iż towarzyszy nam ona już od stuleci. Zresztą, nie jest to jedyny taki przypadek. Świadczy to o tym iż człowiek od zawsze lubił podobne formy rozrywek. Naturalnie z upływem czasu modyfikował się i sposób gry i typ rozrywek które ludzie lubią. Nie jest jednak zamiarem tego artykułu analiza historii tejże dziedziny życia (chociaż zapewne byłby to niezwykle interesujący temat). Dość wiedzieć że historia gier jest długa.

Obecnie wzmiankowana gra ustąpiła miejsca bardziej ciekawym graficznie zabawom. Nowoczesne gry komputerowe mają prawie nieograniczone możliwości. Za ich pomocą zdołamy przenieść się w przeszłość, wcielić w generała, i z pomocą wirtualnych batalionów rozgrywać bitwy krwawe – tylko pozornie, bo w rzeczywistości nikomu nie dzieje się krzywda. Bez wątpienia praktycznie każdy małolat marzy aby się wcielić w rolę zwycięskiego wodza z przeszłości, a z pewnością nie brak i takich dziewczynek.

I w tej dziedzinie – jak w wielu dziś – istotny jest nieduży rozmiar jak też specjalizacja. Nie dziwi więc fakt, iż powstały narzędzia przeznaczone tylko do gry właśnie. Tak samo jak w wypadku smartfonów i tu zmierza się do dużej mobilności. Jako przykład może tutaj służyć Sony PSP, urządzenie do gier który mieści się w plecaku, kieszeni kurty bądź też torebce. Dzięki temu narzędziu nie straszny jest nam nawet największy zator drogowy. Przykładowe towary mieszczą się tu: wejdź po więcej.

Pad

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z nas którzy wolą jednak zabawę w domowym zaciszu polecam Play Station 3, urządzenia troszkę większych rozmiarów podłączane do telewizora. Można się również zdecydować na zakup Xbox 360 cena tej konsoli jest zbliżona do cen wspomnianych urządzeń, o wyborze więc decydować będą nasze osobiste preferencje. Ten ostatni wytwórca połączył gry na Xbox ze swym sztandarowym oprogramowaniem, a z aplikacji nazwanej sklep zdołamy pobrać nieprzebraną liczbę gier. Konsole można odnaleźć przykładowo na tej stronie: konsola play station 3.