Co należy odwiedzić podczas zwiedzania Wisły?

Niemalże każdemu Polakowi miejscowość Wisła kojarzy się nierozerwalnie z Adamem Małyszem. Nic w tym nieprawidłowego, ponieważ z pewnością dzięki jego sukcesom, miejsce to jest tak tłumnie odwiedzane przez turystów. Rzecz jasna nikogo nie dziwi, dlaczego małyszomania była wielką dumą dla miasta. Dlatego też z całą pewnością warto odwiedzić tę miejscowość. Jeżeli interesuje nas Wisła kwatery są dostępne przez cały rok, a miejsc do zwiedzania na pewno nie zabraknie.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczkę zaczniemy właśnie od Adama Małysza.

Intryguje Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz zobacz, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści swojego postu.

Niezwykle interesującym miejscem jest Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji. Możemy obejrzeć rzeźby skoczka. Teoretycznie nic w tym niezwykłego, jednak wykonana jest ona z… czekolady. Dawniej nie była ona chroniona szklaną gablotą, w związku z czym figura co pewien czas traciła części. Smakowita rzeźba kusiła, dlatego dzisiaj nie można jej dotykać. Wszyscy miłośnicy sportów zimowych muszą obejrzeć galerię, w której odnaleźć można wszystkie trofea skoczka. Kolejną atrakcją będzie z pewnością skocznia im. Adama Małysza. To najważniejsze miejsca dla jego fanów. Warto jednakże pamiętać, że Wisła posiada także bardzo dużo innych atrakcji. Ciekawy jest Zamek Prezydenta RP, który służy jako rezydencja głowy naszego państwa.

Oczywiście można go zwiedzić, jednak należy pamiętać, że zawieszona nad budynkiem flaga znaczy, że w zamku przebywa aktualnie prezydent. Następnie warto zobaczyć Zameczek Habsburgów, który przeniesiono do centrum miejscowości z Baraniej Góry. Dodatkowo mieści się w nim doskonała restauracja, w której zjemy smaczne posiłki. Jeśli uwielbiamy naturę z całą pewnością musimy odwiedzić wodospad na Wisełce. Co prawda został on sztucznie stworzony, jednak rzeczywiście wygląda atrakcyjnie. Również przy nim można zatrzymać się na chwilkę i zjeść coś w pobliskiej karczmie. Cudowny jest też widok na Jezioro Czerniańskie. Znajduje się zapora, które wieczorami jest podświetlana, co wytwarza niepowtarzalny klimat. Jeśli lubimy spacery, zdecydowanie warto udać się na deptak, na którym między innymi znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, oczywiście wśród gwiazd znajduje się gwiazda Adama Małysza.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wisła jest naprawdę bogata w atrakcje, w związku z czym jest interesującym miejscem na wakacje lub weekendową wycieczkę. Oczywiście głównym motywem jest Adam Małysz, ale mimo upływu czasu Wisła jest nadal odwiedzana właśnie z tego powodu. Wszyscy znajdą w tej miejscowości coś odpowiedniego dla siebie. W Wiśle nie sposób się nudzić, mnogość atrakcji jest doskonałym sposobem na spędzanie czasu dla każdego, kto uwielbia zwiedzać i poznawać nowe miejsca

.