Co wolno stwierdzić na temat plusów i minusów grania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są teraz bardzo częstym i atrakcyjnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś oryginalna gra. Dużo osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się współcześnie bardzo dużo, między innymi wielokrotnie poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Aktualnie możemy wyróżnić osoby, które sądzą, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest naprawdę? Warto zastanowić się nad tym jakie walory i negatywy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wartości to nie da się ukryć, iż gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i kształtują nasz umysł. Uczą także strategicznego myślenia. Poza tym nie zapominajmy o tym, iż istnieje niemało gier logicznych oraz edukacyjnych, które przykładowo uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Do tego granie w gry komputerowe jest również wyborną zabawą i może być nadzwyczaj fascynującym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i bezsprzecznie nie ma nic w tym złego.

Jeżeli jesteś zdania, że taki artykuł jest ciekawy, sprawdź na portalu (https://magazynauto.pl/testy/audi-q5-40-tdi-quattro-s-tronic-test,aid,1854) inne tego typu informacje – na pewno też będą dla Ciebie wartościowe.

A właśnie gry oraz zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów do gier może się okazać tak samo interesującym hobby (w tym miejscu można zobaczyć przykłady: pomocne panele, pokrowce i etui na konsole).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą także parę wad. Współcześnie możemy odnaleźć wiele niesłychanie barbarzyńskich gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Ogromnie łatwo jest zagubić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, w związku z tym dzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin naturalnie nie jest właściwe. A szybko można zgubić rachubę czasu, szczególnie jeśli gracz posiada specjalny i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu – kamera sensor i kontroler video.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem częstokroć mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. W związku z tym grając w gry komputerowe nadzwyczaj istotne jest zachowywanie dystansu, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Powinno się także wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są fascynujące, a nie wyłącznie propagują przemoc oraz wrogość do innych osób.